Your copy of the theme has not been activated. Please navigate to Loquet Dashboard where you can enter your purchase code and activate your copy of the theme so you can have access to all the setup wizard, elements and theme options.

Włoszczowice

  • 4 Wywiad

Włoszczowice są miejscowością znajdującą się w województwie świętokrzyskim, w powiecie pińczowskim, gminie Kije. Były one wsią Klasztoru Klarysek Krakowskich w ówczesnym województwie sandomierskim, w ostatniej ćwierci XVI wieku. W miejscowości tej, 21 stycznia 1864 roku, miała miejsce jedna z potyczek w trakcie Powstania Styczniowego. Według Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego różnie kształtowała się, przez wieki, nazwa Włoszczowic: „[…] r. 1257 Włoscevice, 1262 r. Wlostovice, 1316 r. Wlosczevicze.” – i dalej odnaleźć można informacje, że „[…] Bolesław, Książę Krakowski, nadał tę wieś w r. 1257 wraz z innemi w uposażeniu klasztorowi w Zawichoście. W r. 1316 otrzymał nową wieś, założoną na obszarze Włoszczowic, w dożywotnie władanie od klasztoru, Tomisław, Kasztelan Sandecki, w obowiązkiem rozgraniczenia jej od drugich Włoszczowic (starych) i Umianowic, i zaprowadzenia na jej obszarze uprawy roli i pasiek.”

Dorota Serhej - Włoszczowice

Miezkam od osiemdziesiątego piątego roku w tej miejscowości Włoszczowice, mam 67 lat, urodziłam się, można powiedzieć na Kaszubach, a od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczęszczałam już na Ziemi Kieleckiej, w Ślęcinie, gmina Nagłowice.

Włoszczowice, Polska
Dorota Serhej - Włoszczowice

Nazywam się Dorota Serhej, mieszkam od osiemdziesiątego piątego roku w tej miejscowości Włoszczowice, mam 67 lat, urodziłam się, można powiedzieć na Kaszubach, a od pierwszej...

Włoszczowice, Polska
Janina Słonina

lat 79, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Włoszczowice Nazywam się Słonina Janina, mieszkam… urodziłam się w Karsach, to jest gmina Sobków, powiat Jędrzejów, no Kieleckie też jest....

Włoszczowice są miejscowością znajdującą się w województwie świętokrzyskim, w powiecie pińczowskim, gminie Kije. Były one wsią Klasztoru Klarysek Krakowskich w ówczesnym województwie sandomierskim, w ostatniej ćwierci XVI wieku.

Włoszczowice, Polska

Kategorie